katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.3.2003
Otázka:
Může se za odpuštěný hřích člověk dostat do pekla?
Odpověď:
Na Vaši otázku je prostá odpověď: ne. Ale protože je celá otázka tak jednoduchá, zdá se, že Vás možná nějakým způsobem trápí ani ne tak samotná teoretická otázka, ale nějaký pocit, že jistý hřích nebyl odpuštěn. Není nic neobvyklého, že nás výčitky svědomí provázejí i po vyznání hříchu ve zpovědi. Je třeba posílit svou víru v odpuštění a do svých nepříjemných vzpomínek na hřích přimíchat nový pocit: pocit radosti, že tak velkou tíži, jakou prožívám, vzal Bůh na sebe. Velikost mého provinění mi tak ukazuje velikost Božího milosrdenství. Jak zpíváme o velikonocích: „Šťastná to vina, která nám přinesla Spasitele.“ Smíření s Bohem je jistý proces, který si žádá čas, ale to hlavní bylo už ve zpovědi vykonáno.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Leo Zerhau
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest