katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 14.5.2001
Otázka:
Chtěla bych na misie do Indie, ale nemám k tomu finanční prostředky. Můžete mi poradit?
Odpověď:
Misie jsou jedním z prvořadých úkolů Církve a je za ně zodpovědná. Z toho důvodu může jít někdo někam na misie pouze z pověření Církve, nikoli z vlastního rozhodnutí. Misie jsou většinou úkolem řádů nebo kongregací, jako jedinec tam člověk mnoho nezmůže.
Nevím, co Vás konkrétně láká k misiím v Indii, možná to, že Indie pro křesťany představuje velkou výzvu v evangelizaci. Pokud v sobě skutečně cítíte duchovní povolání k misiím, pak je nejlépe obrátit se na Papežské misijní dílo (misie@vrchlab.cz), stránky www.misie.cz, nebo na nějakou ženskou kongregaci či řád.
Neodpustím si malou osobní poznámku. Někdy jsme až příliš hnáni vidinou heroizmu misionářů v cizině a nevidíme situaci kolem sebe. Mluvil jsem s misionáři, kteří byli 40 let na misiích v Africe nebo v Koreji, ale po návratu do naší vlasti prohlásili, že nejtvrdčím misijním územím je Česká republika. Rozhodně naši populaci nemůžeme počítat ke křesťanské. Může přijít doba, kdy misionáři z Afriky a Asie budou přicházet k nám...
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest