katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 5.3.2003
Otázka:
Pěkný den,
zajímá mně, je li možno tancovat během 40dní postu.
Nevím proč, ale jako zákon schválnosti je půst v době
plesové sezony a také mně zajímá zda musím oželet
taneční ca 4 lekce z 8,které jsem si zaplatil a které
pak již po postu nebudou stejně tak jako plesová sezona.
Odpověď:
Ono je to drobet opačně - co myslíte, že bylo dřív, postní doba, nebo plesová sezóna? (Samozřejmě za A je správně.) Postní doba by věřícího neměla nijak překvapit; sám by měl toužit po duchovní přípravě na Velikonoce.

Je to doba kajícnosti a obrácení, proto není možné pokračovat v různých plesích a zábavách. To, že nevěřící okolí nevidí důvod pro ukončení veselí (když nezná utrpení Ježíše Krista), neznamená, že křesťan bude pokračovat v rejdění. Ještě před takovými padesáti lety končila plesová sezóna automaticky Popeleční středou. Ovšem to, že dnes tomu tak není, není schválností ze strany církve - spíše bych mluvil o schválnosti ze strany pořadatelů. "Plesová sezóna" je letost dost dlouhá (za dva měsíce se dá stihnout plesů až dost).

Pokud to berete jako zábavu, není vhodné v postní době pokračovat. Chtěl-li jste se něco naučit, nemusíte taneční lekce (stejně jako třeba karate) přerušovat. Jen bych na okraj připomenul, že půst (já) je těsně spojen s almužnou (bližní) a modlitbou (Bůh). A když člověk udělá něco pro duchvní život, je to k nezaplacení.

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest