katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.3.2003
Otázka:
Dobrý den,
zajímalo by mě, kde lze získat informace o tzv. adopcích na dálku.
Rád bych se do tohoto projektu zapojil, ale nemůžu nikde sehnat žádné bližší informace. Zajímalo by mě jak organizačně tyto adopce probíhají a jak je konkrétně pomoc takto adoptovaným dětem poskytována.
Odpověď:
Adopce na dálku® je projekt Charity pro poskytnutí co nejefektivnější pomoci dětem v rozvojových zemích. Vedle finanční podpory se zároveň se vytváří určitý vztah mezi dárcem a obdarovaným, protože veškerá pomoc je adresná.

Děti, které potřebují podporu, navrhují místní sociální pracovníci partnerské organizace - ta navíc zodpovídá, aby byly prostředky využity k uvedenému účelu. "Rodiče" dostávají prostřednictvím Charity dopisy, fotografie a informace o rodině i pokrocích dítěte.
V současnosti jednotlivci a instituce z ČR zajišťují vzdělání zhruba 5.000 dětí v Indii, Ugandě a Litvě. Čeští sponzorští rodiče jim během jednoho roku hradí školné, školní pomůcky, školní uniformu, zdravotní péči a pojištění (za cca 500 kč měsíčně).

Tento projekt zajišťuje:
Arcidiecézní charita Praha
Londýnská 44, 120 00 Praha 2
tel.: 224 246 519 (73), fax 222 522 352,
e-mail: praha@charita–adopce.cz
Ředitel: Ing. Jaroslav Němec
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest