katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 2.4.2003
Otázka:
Bůh nám dal Zákon, Desatero, a budeme se mu zodpovídat.
Bůh je láska. A láska je vztah dvou rovnocenných partnerů.
Chtěl bych se zeptat, jak vypadá zodpovědnost Boha vzhledem k lidem.
Odpověď:
Bůh nás stvořil z lásky, ale to přece nevypovídá nic o tom, že ho máme rádi i my?! Pokud k němu nemáme nijaký vztah, jeho láska k nám se nemění. To je Boží láska; jedině lidská láska mezi partnery si klade podmínky opětování. A ve stejném duchu je třeba hledět na "předpisy" - nedal nám je jako pán dává zákony, ale aby se podělil o svou moudrost a vedl nás po správné cestě. Z toho vyplývá jaký k nám má vztah, jakou cítí odpovědnost za svoje stvoření a jak moc nás má rád - ale nepokládal bych to za povinnost. Navíc těžko hodnotit zodpovědnost toho, který nemá co zkazit, a kterému nemá kdo co vyčítat. Spíše než o zodpovědnosti k nám bychom mohli hovořit o zodpovědnosti za nás. A ta spočívá v tom, že jakou šanci nabízí. On sám už udělal co mohl: poslal svého jediného Syna, který se za nás obětoval. Tady nejde o zodpovědnost "správce", ale skutečnou zodpovědnost Boha.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest