katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 18.5.2001
Otázka:
Zajimalo by mne, zda se mohu jako katolik zucastnit jine nez katolicke bohosluzby. Dekuji
Odpověď:
Účast na nekatolické bohoslužbě především nenahrazuje nedělní povinnost. V zásadě lze žíci tolik: účast na jiné než katolické bohoslužbě nemusí být nic špatného (pokud to ovšem člověk nedělá jako projev odporu proti cirkvi). Je třeba také rozlišit, `jaké bohoslužby a ve kterém společenství` se chci zúčastnit. V případě církví, které vedou ekumenický dialog, jsme celkem na pevné půdě. Nicméně je třeba si uvědomit, že člověk v tomto případě není úplným členem bohoslužebného shromáždění, tzn. tam nemůže až na specifické vyjímky přijímat svátosti. Je možné se spolu modlit, ale ne se nějak amorfně rozplynout. Ekumenický dialog se nevede tak, že by člověk slevoval ze své víry nebo popíral vlastní identitu, naopak je třeba ji ukázat a vysvětlit.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest