katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.4.2003
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se dotázat na služby svého anděla. Otec František píše ve své knize Věřím v Boha II. díl, že bychom měli více využívat služeb svých andělů. Nerada bych využívala, ale co si mám představit pod "využitím služeb svého anděla"? Jak se vůbec chovat, aby mu bylo jasné, že o jeho "doprovodu" vím? Stačí vzpomenout si a oslovovat ho v modlitbách?
Děkuji.
Odpověď:
Musím se přiznat, že jsem sice nepochopil, jakou knihu máte na mysli, ale přesto vám odpověď dám. Tedy upozorňuji na otázku, ke které jsem již ohledně andělů něco psal.
Anděly máme ctít jako budoucí druhy a máme napodobovat jejich poslušnost, čistotu, lásku a také respektovat jejich přítomnost. K našemu vlastnímu průvodci máme chovat vděčnost za jeho dobrotu a důvěru za jeho péči. Nejlépe náš vztah skutečně vyjadřují modlitby; jako k duchovým bytostem se nemůžeme ani obrátit jinak než prosbou o vedení, ke kterému je navíc Bůh určil.

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest