katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 1.5.2003
Otázka:
Ahoj, nedávno jsem se doslechla o hnutí New age. Protože mě zaujalo, jak na něj někteří křesťané zareagovali, chtěla jsem si o něm něco podrobnějšího zjistit. Snažila jsem se ptát i hledat na internetu, ale zatím stále nerozumím, proč právě toto hnutí budí tolik pozornosti. Tak se tedy obracím na Vás a doufám, že mi snad pomůžete objasnit, co je to za hnutí, jaký má cíl a co ho dává do souvislosti s Křesťanstvím? Za odpověď mnohokrát děkuje Petra
Odpověď:
Hnutí Nového věku je moderním duchovním směrem, který slučuje prvky různých náboženství. Neklade důraz na pravdivost ani rozumovost, ale pocitovost (ne poctivost) a určitou "instantnost". Přejímá i z křesťanství, ale víra není cosi na způsob koktejlu namixovaného z neslučitelných věcí.
Jde o tak rozsáhlou problematiku, že nevěda odkud začít, použiji citátů a odkazů . Vládnete-li i jinými jazyky, je nejlepší dokument Kristus, zdroj živé vody , který však bohužel není dostupný v češtině.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 



TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest