katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 24.4.2003
Otázka:
Moc vás všechny zdravím:
Ráda bych se nechala pokřtít, vím, že je nutná příprava u kněze a zajímalo by mě co vše je nutné nastudovat a které knihy doporučujete. Studuji jinde než mám trvalé bydliště, je tedy nutné absolvovat přípravu na farnosti ke které připadám, nebo je možné ji absolvovat v podstatě kdekoliv? Děkuji
Odpověď:
Přípravu ke křtu je možné vykonat v podstatě kdekoli, nejlépe tam, kde Vám to bude časově i osobně nejvíce vyhovovat. Ideální je to v místě, kde delší dobu přebýváte, třeba v místě studia, abyste se mohla sama osobně sžít s místní farností nebo společenstvím. Kněz, který Vás povede, Vám doporučí i literaturu, kterou je možné čít. Takovým základem je Nový zákon (pokud možno s vysvětlivkami), pak nějaké uvedení do křesťanské víry. Ostatní literaturu je asi nejlépe probrat přímo s knězem, záleží to na Vaší mentalitě, zájmu, atd.

Jenom bych chtěl připomenout, že intelektuální (studijní) příprava tvoří pouze tu menší část přípravy na křest. Daleko podstatnější a nutnější je učit se žít víru: tzn. modlit se a mít někoho, s kým si rozumíte (budoucí kmotr), aby Vás mohl do života postupně uvádět a doprovázet Vás. Toto je často pro křest důležitější, než se naučit pravdy víry. Křesťanský život je praxe, nikoli nauka.

Na tuto otázku odpověděl R.D. Petr Šikula
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest