katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 9.5.2003
Otázka:
Dobrý den v tomto Svatém týdnu
rád bych see Vás zeptal jaké podmínky musí člověk splňovat, aby se mohl stát biřmovacím kmotrem? A jaké jsou pak jeho povinnosti (krom2 modlitby)?
Děkuji předem za odpověd´ a omlouvám se jestli otázka zní příliš farizejsky
Bud´te s Bohem
Odpověď:
Vůbec to nezní farizejsky, ba naopak, je pěkné, že tuto úlohu berete vážně.
Biřmovací kmotr musí být především sám pokřtěný a biřmovaný praktikující katolík, nesmí být exkomunikován a nesmí žít ve stavu těžkého hříchu - tedy např. v církevně neplatném manželství. Jinými slovy by to měl být člověk, který víru skutečně žije a je schopen ji dál předávat.
Očekává se od něj, že bude svému kmotřenci oporou na cestě životem - tedy že bude připraven mu pomoci hledat odpovědi na nejrůznější otázky, občas mu poradit se závažným rozhodnutím - pokud se na něj obrátí - a vůbec mu "být k ruce". To ovšem neznamená, že mu bude nějak „linkovat“ cestičky životem, ale v případě, že jeho kmotřenec bude potřebovat pomoc či oporu, bude připraven ji poskytnout.

Na vaši otázku odpověděl R.D. Petr Šikula
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest