katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 20.5.2001
Otázka:
Chtel bych se zeptat za jakých okolností povoluje církev antikoncepci,a další dotaz,co když je jeden z partnerů proti antikoncepci a druhý ne?Je antikoncepce za jistých okolností jako interupce?Za odpověď i krásnou a důležitou stránku děkuji.
Odpověď:
Církev doporučuje k regulaci porodnosti používat metodu Přirozeného plánování rodičovství (PPR) a odmítá umělé prostředky, které zabraňují početí. Oficiální názor najdete v Katechizmu katolické církve, články 2370-2372. Jako v jiných oblastech je i v případě sexuality nutné respektovat hlas svědomí. Pokud jeden z partnerů pokládá antikoncepci za hříšné jednání, druhý partner by je měl respektovat. Ovšem je to poměrně složitá situace a nelze ji často řešit než konkrétně s duchovním vůdcem nebo zpovědníkem.
Samotná antikoncepce může být skutečně v určitých případech abortivní, tj. zabíjí již vzniklý život. Tyto prostředky by měl křesťan rázně odmítnout.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest