katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 15.6.2003
Otázka:
Zdravim Vas Otce,
Chci se zeptat, kdy se stal Jezis Mesiasem, pri krtu nebo pri svem poceti.
Predem dekuji
Odpověď:
Hebrejské Mašíach Pomazaný (Boží) se překládá Christus; říci tedy "Ježíš Kristus" znamená vyznat Ježíše jako nositele spásy. Zásadním okamžikem ve vztahu k nám je početí, až později došlo "pomazáním" Duchem svatým v Jordánu k vnějšímu zjevení této skutečnosti. Ovšem těžko můžeme hovořit vzhledem k Bohu o nějakém čase; existuje jediný moment, a to je právě vtělení. (Pokud ovšem nebereme v úvahu bludné nauky o dodatečném adoptování člověka Ježíše za Božího syna.)
Teologové se dále zabývají tím, kdy si uvědomil (ve své lidské podstatě) svou úlohu; to je však jiná otázka, protože těžko v Bibli budeme hledat přesný bod, při kterém získal plné vědomí svého poslání. Naopak však na druhou stranu nemůžeme podlehnout vlivu legend o jeho dětstvím plném divů.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest