katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 20.5.2003
Otázka:
Chvala Kristu!

Nedavno jsem docetl knizecku od sv. Faustyny Kowalske, ve ktere pomerne detailne popisuje sve vize o pekle. Existuje podobne dilko o ocistci, nejlepe oo nejakeho svetce?
Dekuji za odpoved.
Odpověď:
Určitě se vyskytují všelijaké popisy, vize a představy: v první řadě je to Dantova Komedie :-) ten však svatý není, jenomže ani takový původ nezaručí pravdivost. Když je očistec stavem duše, není možné si ho představovat v podobě cestopisu či filmu. Ale pokud vás to zajímá, existuje pojednání O očistci od kardinála Bellarmina, Duše v očistci od Marie Simma , Varovná svědectví od S. Schreiera, tedy vedle vidění s.M.F.Kowalské, Mikuláše z Tolentina, sv. Patrika; a další je malé specializované muzeum v Římě.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest