katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 16.9.2003
Otázka:
Přitahuje mě křest, vím ale, že mou budoucí ženu vůbec... Co byste mi poradili? Děkuji.
Odpověď:
Pro uzavření platného křesťanského manželství v katolické církvi stačí, aby jeden ze snoubenců byl pokřtěn katolickým obřadem. Předpokládám, že jste již uzavřeli/uzavřete civilní manželství a na křest se připravujete. Pokud ke křtu dojde, bývá zároveň zplatňováno i civilní manželství pokřtěného. Ale to s Vámi probere kněz, který Vás na křest připravuje/bude připravovat. To, že jeden z partnerů je věřící a druhý nikoli, nemusí být ještě velký problém, záleží na vzájemné vstřícnosti a pochopení partnerů. Vaše žena bude muset přijmout, že jako pokřtěný rodič budete mít např. závazek křesťanské výchovy vůči svému synovi. Nakonec nikdo nemůže vyloučit, že zrovna Vy a Duch Boží ve Vás působící po křtu budete nástrojem obrácení své ženy.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest