katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 15.5.2003
Otázka:
Dobrý den,
jsem praktikující katolička a až jednou dojdeme spolu s partnerem k rozhodnutí vzíti se, nevím, zda se nechat oddat v kostele, ve kterém jsem byla jako již dospělá pokřtěna (v mém rodném městečku) nebo v kostele, který navštěvuji nyní v městě mého současného bydliště, z jehož okolí pochází i partner.
A jak vybírat svědka? Měl by jím být rovněž praktikující katolík?
Děkuji za Vaši laskavost a ochotu mi odpovědět.
Andrejka
Odpověď:
Tuto věc budete muset rozhodnout se svým partnerem, protože teoreticky můžete mít svatbu v kterémkoliv kostele. Pokud byste zvolili jiný než ve vašem (vašich) bydlišti, potřebujete od faráře souhlas (tzv. delegaci) k uzavření sňatku mimo svoji farnost.
Je to asi více věcí, které budete zvažovat, i toho svědka. I on může být téměř libovolný. Svědek totiž nemusí být nutně praktikující katolík, neboť na něj nejsou kladeny stejné požadavky jako např. na křestního kmotra. Může být i nepokřtěný, ale vyžaduje se, aby byl schopen právních úkonů, chápal obřad a nebyl třeba hluchý. Takže i volba svědků je čistě na Vás.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest