katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 5.6.2003
Otázka:
brzy pujdu k birmovani a potrebuji si najit svou patronku. to jsem udelala, jenomze o ni nemuzu sehnat podrobnejsi informace. vybrala jsem Marketu Skotskou a kdyby jste nejake informace meli, byla bych moc vdecna dekuji
Odpověď:
Životopis světice to není, ale pokud nemáte možnost použít knihu, zkuste zde . (*1046, její matka Agáta byla sestrou maďarské královny a tedy spřízněná se svatým Štěpánem)
Markéta byla vzorem jako matka a královna pro dobrotu a moudrost; usilovala o náboženské a sociální povznesení lidí. Až na exil v dětství žila šťastně a pomáhala zmírňovat neštěstí druhých - milovaná manželem, ctěná dětmi a vážená poddanými věnovala život dobru. Tak na jejich vládu vzpomínají jako na skutečně křesťanskou dobu.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest