katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 8.7.2003
Otázka:

Moc vás zdravím
a děkuji za vaše skvělé stránky.Ale k dotazu:Když Ježíš sedí po pravici Otce, kdo sedí po jeho levici?
Odpověď:
První místo po Kristu zaujal ten, kdo byl první v ráji. Nenechte se zmást tím, že po levici Boží je tzv. "lotr po pravici" :-)
Další teorie, které by na "druhé" nejlepší místo kladly svatého Petra či Pannu Marii, protiřečí Mk 10;40 a navíc i ten nejmenší v nebi předčí největší proroky. Tento výraz obsažený ve vyznání víry pochází z Mk 16; 19 a označuje postavení Syna - neexistují jinak čestnější a podřadnější místa. Boží pravice znamená místo nejbližší Bohu; pravá strana Božího trůnu je výrazem nejvyšší cti, které se dostává našemu Kristu.
Jan Damašský říká, že pravicí Otce rozumíme slávu a čest božství, kde ten, který existoval jako Boží syn přede všemi věky jako Bůh a soupodstatný s Otcem, tělesně usedl poté, co se vtělil a co bylo jeho tělo oslaveno. PG 94, 1104D Sedět po pravici Otce znamená zahájení Mesiášovy vlády, splněné vidění proroka Daniela o Synu člověka (Dan 7; 14) KKC 664.

Odpověď mohu ještě rozšířit o to, kdo po levici Boží stojí. To jsou ti, kdo odmítli Kristu v trpících pomoci a budou od něho vyhnáni, jak stojí v 25. kapitole Matoušova evangelia.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest