katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.8.2003
Otázka:
Pomalu každý kněz požaduje po věřících: Pravidelné čtení písma, konání dobrých skutků, růženec, pokoru, pravidelnou účast na mši. Ptám se k čemu mi je pravidelné memorování Písma když mi je skryt jeho vnitřní smysl? Kdo mi ho vysvětlí, misto blbého moralizování a stupidních rad typu:za postní období přečti celé Písmo.Proč se mám modlit pravidelně růženec, když mysl není svěží, pokojná a otevřená? Není z toho chudák Panna Maria paf, když ji neustále říkám jak kolovrátek jedno a to samé? K čemu být upnut na historického Krista, když Kristus uvnitř mne neroste?
Odpověď:
Jsem velmi rád, že věci, které jmenujete, požaduje opravdu už skoro každý kněz. Jen je mi líto, že někteří to ještě nepožadují. Domnívám se, že tyto věci požaduje také ten, který je vlastně jediným knězem. Jsem také velmi rád, že jste také už přišel na to, jak tyto věci, které po nás Pán Ježíš vyžaduje, správně dělat. Myslím, že z Vás má Ježíš skutečně radost. Pravda, některá Vaše vyjádření jsou snad poněkud urážlivá, ale asi vyjadřují úpornost Vaší snahy. Tak snad jen k tomu růženci - je to prostě jedna z forem rozjímavé modlitby, které se nám nabízejí. Jistě ji nelze odříkat jako na kolovrátku, ale svěží mysl... to je snad až přílišný požadavek.
Srdečně zdraví,
Leo Zerhau.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Leo Zerhau
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest