katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 13.8.2003
Otázka:
Ráda bych věděla něco víc o jehovistech. V co oni vlastně věří? Občas se stane, že přijdou a začnou hovor týkající se některé události poslední doby a navazují na tuto událost. Neodbydu je nikdy hrubě ale řeknu jim že víru mám a nebudu ji měnit. Tím návštěva končí, nikdy jsem se nepouštěla do nějakých diskusí. Když o tom přemýšlím , tak vlastně neumím odpovědět na otázku :"Co jsou to jehovisté?" Tak se ptaly moje děti.Děkuji
Odpověď:
Náboženská společnost Svědkové Jehovovi patří mezi sekty , což označuje úzkou skupinu následovníků extrémní religiozity. Jejich jednání s lidmi jsou školené postupy ovlivňování, ne však upřímné svědectví o Bohu a proto z diskuze většinou vyplyne jen zdokonalení vlastního přesvědčení a rétoriky. Taková náboženská hnutí všeobecně sami neprezentují ani neznají svoji historii a věrouku, ale kladou větší důraz na prožívání pocitu vyvolení.
Minulostí se zabývá odborný časopis Dingir . Ze strany víry lze říci, že se pohybují na židovsko-křesťanském pomezí. To zahrnuje odmítnutí Božího bytí ve třech osobách a skutečného božství Ježíše Krista, očekávání ráje na zemi... Známé jsou více praktické důsledky: odmítání oslav (Vánoc, narozenin) a krevních transfúzí (v krvi je obsažena duše), očekávání blaženosti pro 144.000 vyvolených. Žijí totiž v přesvědčení své zkreslené víry, že konec světa přinese pozemský ráj pouze svědkům a ostatním záhubu.
O své zkušenosti se třeba s vámi podělí i ostatní čtenáři.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest