katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.6.2001
Otázka:
Dnes bylo v Hustopečích biřmování. Byl tu pan biskup a po mši odpovídal na různé otázky. Jednou z otázek byla taky na registrované manželství. Chtěla bych se zeptat na Váš osobní názor. Můj názor je uznat manželstvi bez výchovy dětí. Jen Váš osobní názor.
Odpověď:
Můj osobní názor na registrované partnerství (tedy ani zákon nepřipouští termín `registrované manželství`, protože to manželství není) je následující: zásadně nesouhlasím s navrhovaným zákonem (informace a znění dosavadních návrhů je možné najít zde). I když odhlédnu od zásad katolické morálky, není možné postavit partnerství dvou osob stejného pohlaví na roveň rodiny, protože to už ve své podstatě rodina není a nemůže být (rodina je od slova `rodit` a má jako jeden ze svých podstatných cílů plození a výchovu potomstva, což v tomto případě možné není). Tím ovšem nijak nehodlám homosexuální občany diskriminovat. Pokud stát přijme zákon, který by jim umožnil základní práva a povinnosti odpovídající jejich stavu (a ne jen práva rodiny bez povinností), pak to budu respektovat. Dosavadní návrhy ve značné míře zvýhodňují partnerství nad rodinou (mají práva rodiny, ovšem chybí povinnosti, se kterými se rodina musí potýkat, jako je výchova dětí a jejich zabezpečení), z čehož plyne, že by bylo z ekonomických a sociálních důvodů výhodnější uzavřít registrované partnerství. Jaký dopad by to mělo pro rodinu a pro společnost, je víc než jasné.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest