katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 1.8.2003
Otázka:
Dobry den,
chtel jsem se zeptat, zda je foceni aktu ci samotne jejich prohlizeni hrichem dekuji nashledanou
Odpověď:
Ano, takové jednání je porušením čistoty. Nemusí jít totiž až o pornografii, která je navíc činem odporujícím pravdivosti. Vždy máme zachovat úctu druhému a důstojnost sobě (1 Kor 3; 17).
Netvrdím však, že jakákoliv kompozice neoděného těla je hříšná - ale špatné jsou právě touhy, ke kterým strhávají nás i jejich fotografy. Ovšem někomu může stačit i glamour jako svod podle Ježíšova varování: každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci. (Mt 5; 28) Dále to vysvětluje svatý Pavel v listě Korinťanům: ty údy, které pokládáme za méně čestné, těm prokazujeme zvláštní čest, a neslušné slušněji zahalujeme, jak to naše slušné údy nevyžadují (12; 23). Napadá mě, že přece na prvním místě stojí pozitivní motivace ke správnému jednání - buďte svatí, neboť já jsem Svatý - než hledat zlo je mnohem dokonalejší usilovat o posvěcení a smíření ve smyslu: "co mohu dělat (dobrého) nikoliv co nesmím dělat (špatného)".
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest