katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.9.2003
Otázka:
Chvála Kristu!
Byl bych Vám vděčný za vysvětlení následujícího: v knize Genesis se hovoří o stvoření Země. Podle této knihy však Země vznikla dříve než Slunce. Neodporuje to poznání moderní vědy ? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď:
Takových nesrovnalostí bychom tam našli víc: třeba vám také vrtá hlavou, jak to, že už prvního dne řekl Bůh "Budiž světlo" a Slunce a Měsíc stvořil až dne čtvrtého (nebo je to popis postupné korpuskulizace energie :-))?
Ne. Nehledejme v prvních kapitolách Bible, starých kolem 3.000 let, vědecký výklad světa odpovídající moderní fyzice. Tato část Písma je skutečně mytologická, nikoli historická. Nepopisuje, ale podává vysvětlení: svět, všechno, co jest, je Božím dílem, člověk se nemá klanět Slunci a Měsíci (jako Peršané), protože to není božstvo. Najdeme zde vysvětlení místa člověka ve vesmíru (prach ze země) a jeho poslání (panovat či přesněji správcovat nad zemí), vysvětlení původu zla (chtít být jako Bůh a nedůvěra Božímu příkazu) a jeho další šíření (na zemi se rozmnožila zlovůle člověka). Šroubovat na sebe biblický mýtus a vědeckou evoluční teorii je chůze po tenkém ledě.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest