katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 4.10.2003
Otázka:
Bůh ví, co si myslíme. Jak vědí světci, že s k nim modlíme a že je o něco prosíme (např. sv. Antonin nebo Tadeáš..). Ví také ďábel, ci si v "skrytu duše" myslíme????
Děkuji za odpověď. M.E.
Odpověď:
Přesný "technickou" popis, jak funguje komunikace mezi živým člověkem a "duší světce", kterému je směrována prosba o přímluvu, Vám nedám, protože jej neznám. :-)) Máme empiricky zvládnuté to, co se dá ověřit, měřit a zkoumat, a to je komunikace prostřednictvím těla a jeho schopností. Prakticky jsme na tuto komunikaci odkázáni, ale také omezeni. Jaké jsou schopnosti "čistě duchovní", to nevíme. Každopádně komunikace mezi fyzickým světem a Bohem a fyzickým světem a světci funguje, jinak by prosba o přímluvu vyslyšena nebyla, zatímco vyslyšení modlitby potvrdit můžeme. Bůh narozdíl od stvořených jsoucen vidí přímo a může jej ovlivnit, stvořené bytosti (andělé) nemají možnost přímo zasahovat do našeho nitra, myšlenky však znají. Pokud se ptáte, zda ďábel ví, co si myslíme, ačkoli jsme to nevyslovili, troufám si tvrdit (ve shodě s teology), že ano. Nakonec i pokušení se často odehrává na úrovni myšlenky, nikoli činu.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest