katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 17.9.2003
Otázka:
Je Bůh nějak přítomen i v pekle?

Dík za odpověd (doufam, ze se ji jeste doziju)
Odpověď:
Obávám se, že Vás zklamu. Této odpovědi se totiž skutečně nedožijete, respektive přesnou a vyčerpávající odpověď se dovíte až po smrti. Teď se budete muset spokojit pouze s uvažující teorií. Peklo není označení prostorové, tedy místo, ale stav duše. Konkrétně stav duše, která se rozhodla pro odloučení od Boha, být bez něj. A právě tento stav, kdy se člověk dobrovolně zříká Nekonečného Boha, který by naplnil nekonečnou touhu po štěstí člověka, jej naplňuje neštěstím, čili "dělá peklo peklem". Člověk se zříká Boha, aby byl sám ve svém egoizmu, ale sám sebe šťastným neudělá. Z tohoto důvodu se lze domnívat, že Bůh "není přítomen v pekle", čili respektuje lidskou volbu. Přesněji bych spíše řekl, že člověk je "nepřítomen v Bohu, vzdálen od něho".
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest