katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 1.6.2001
Otázka:
Kamarádka (nevěřící, ale zajímající se o různé vyznání) mi tvrdí, že Římskokatolická církev tvrdí,že svět je starý 3 000 let, ale já jsem o tom neslyšela. Tak bych se chtěla zeptat, jestli je to pravda. Díky za odpověď Jana
Odpověď:
Církev nic takového rozhodně netvrdí. To by byl očividný omyl vzhledem k tomu, že máme historické záznamy z doby před čtyřmi tisíci lety (starověká Mezopotámie, Egypt). Církev nepopírá vědecké teorie vzniku světa, nicméně ani žádnou neautorizuje, protože to není v její kompetenci. Církev se totiž zabývá otázkami teologickými, nikoli přírodovědnými. Jen můžeme říci, že křesťanství popírá tu verzi evoluční teorie, kterou předkládal vědecký ateistický materialismus - tedy tvrzení, že všechno vzniklo náhodou a hmota je absolutní a věčná.
Ovšem podle židovské tradice žijeme teď zhruba 5000 rok po stvoření, čili Adam a Eva žili 3000 let př. n. l. K tomuto číslu se došlo podle počítání pokolení na základě rodokmenů ve SZ. Toto počítání přebírají některá `křesťanská` nekatolická hnutí. Římskokatolická církev se ovšem s tímto názorem neztotožňuje.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest