katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 29.9.2003
Otázka:
Potřebovala bych poradit, zda mohu cvičit jógu a zústat dobrým křesťanem, tj jestli tyto věci nejdou zcela proti sobě. Myslím tím to-sama za sebe- že mám alergie, astma, mizernou fyzickou kondici a jóga jakožto systém cvičení se mi jeví jako řešení. Nechci však nic činit proti Pánu Bohu. Děkuji za odpověď a mějte se pěkně!
Odpověď:
Na toto téma se názory různí, přesto se domnívám, že účastnit se cvičení jógy a být křesťanem nemusí být v rozporu. Znám dokonce takové, kteří díky józe našli cestu k Bohu. Tělené cvičení ještě neznamená, že by člověk přijal pohled na svět v duchu jogínské indické tradice. Nakonec nelze nevidět, že třeba modlitební tradice křesťanského východu má mnoho společných prvků s meditačními cvičeními indických náboženství. Takže pokud Vám cvičení pomůže, tak s chutí do toho. Opatrnost je na místě, kdyby se cvičení negativně podepsalo na psychickém a duchovním životě.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 



TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest