katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.11.2003
Otázka:
Tady čtu: KATOLICKÁ TELEVIZE UŽ I NA SIBIŘI

Počet katolíků v Rusku je malý (několik set tisíc ze 147 milionů), ale jejich prezentace je viditelná. Vedle celoruských periodik (týdeník Svet Evangelija, měsíčník Charity Samaritan, časopis pro mládež Svjataja Radost) vycházejí i místní listy: například na Sibiři jsou to "Sibiřské katolické noviny". Na Sibiři funguje i katolický televizní kanál "TV Kana". (ResCatholica, 23.8.2003)

A co u nás - chystá se něco? Katolíků je tu 47% obyvatelstva, ne několik promile jako v Rusku. Tam to jde. Nešlo by to i u nás?
Odpověď:
Nevím, zdali je katolíků u nás opravdu 47%, ani Vám neřeknu, zda by "to" u nás šlo, ale řeknu Vám, jak by "to" mohlo jít:
Chce to pár dostatečně nadšených "šílenců", kteří se nebudou bát věnovat své síly a prostředky takovému projektu. Všechna velká díla začínala z nadšení jedince nebo několika málo lidí, ať už uvážíme řády, různé reformy, misijní a charitní díla atd. Třeba ani tyto stránky by nevznikly, kdyby nebylo nadšení Petra Handlara a P. Vlastimila Protivínského, kdyby se do toho ve své vlastní iniciativě nevrhli. Těžko dnes vyčíslit, kolik to bylo hodin, co Petr strávil programováním a zařizováním tohoto webu, kolik peněz už to "spolklo". Ale dílo je zde a funguje.
Nemůžeme čekat, až příjde nařízení "shora", až to někdo zařídí, až, až, až... To bychom se učekali a nebylo by nic. Jestliže máte nápady, co a jak dělat, chuť a nadšení pro správnou věc a chcete se tomu věnovat, pak Vám dá biskup určitě požehnání a nějaké peníze se vždycky seženou. A s chutí a odvahou do toho. Právě toto pole evangelizace a katecheze je doširoka otevřené zvláště laikům a mohou zde udělat spoustu práce.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest