katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 30.9.2003
Otázka:
Dobrý den,Jde vlastně o dva dotazy:
1)" Jak je v římsko-katolické církvi zajištěno, aby děti nebyly při výuce náboženství zneužívány pedofilními kněžími?"
2)" Mají se takto zneužívané děti nebo jejich rodiče obrátit na policii nebo se mají nejdříve obrátit na svého biskupa?"
Děkuji za zveřejněnou odpověď.
Josef Dolejš
Odpověď:
Sám jsem se za dobu své školní docházky náboženství s tímto fenoménem nesetkal. Mediální upřednostňování a zviditelňování afér má za následek budování jistých předsudků a zábran v člověku. Tyto pak nám nedovolí nahlédnout na kněze jinak než jako na „narušeného“ člověka. To, co dříve vyvolávalo otázky ohledně celibátu, nyní se stejnou intenzitou, ne-li ještě vyšší, dává tušit jistému podezření... Kdo z nás však pohlédl na člověka v jeho kráse, kterou mu vtiskl Stvořitel. Včera jsem zaslechl větu, že vše, co vyšlo z Božích rukou, je krásné, až na to, čeho se dotkl člověk. Posláním nás lidí však není ničit, ale posvěcovat, a tak dovolte kněžím stejně jako laikům, aby řádným vykonáváním a posvěcováním své práce přispívali k lesku Božího stvoření, aby dali poznat něco z té krásy, kterou je Bůh.

Hodiny náboženství stejně tak jako i ostatní hodiny jsou vizitovány vedením školy, dříve než kdokoli začne učitm podrobuje se zdravotní kontrole; dále je nutné pedagogické minimum a spousta dalších věcí k tomu, aby člověk mohl předpisově zastávat svěřenou činnost.
Na koho se obrátit v případě selhání...? Zaleží, co chceme, kauzu medializovat a stát se tak "slavnými", nebo případná podezření řešit a tedy pomoci?!
Na otázku odpověděl: Pavel Lazárek
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest