katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.6.2001
Otázka:
Dobrý den!Zajímalo by mne,jak je to s rozvodem v manželství uzavřeném v kostele.Zda je možné toto manželství anulovat,nebo jinak ukončit.Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď:
V církvi ani církevním právu neexistuje "církevní rozvod". Platně uzavřené a dokonalé manželství není možné rozvést ani anulovat. Ukončením manželství je pouze smrt jednoho z partnerů. Jedinou možností je přezkoumání manželství, zda již na začátku neexistovala překážka, která by bránila platnosti. Pokud by se taková skutečnost zjistila a dokázala, prohlásí se ono manželství za neplatné. Toto přezkoumání je záležitostí diecézního církevního soudu.
Více se o právních otázkách manželství dočtete v Kodexu kanonického práva, kán. 1055-1165.

PS: Připravujeme souvilé pojednání o jednotlivých svátostech, otázka manželství a jeho právní důsledky tam budou také rozebrány.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest