katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 20.2.2004
Otázka:
Dobrý den! Mám jeden takový problém: Na tábor bychom potřebovali nějaká jména /mám-li být přesná, kolem 30, z toho asi 20 ženských/ běžná ve starověké Mezopotámii v době Abrahamově a nevím, kde bych je měla hledat, tak se obracím na vás: Mohli byste mi doporučit nějaké prameny? /Nevadily by mi ani konkrétní návrhy.:-)/ Díky za poskytnutý prostor a přeji vše dobré a hodně zdaru ve vaší práci. Šalom alejchem.
Odpověď:
Nejjednodušší, a pro hru dostačující, je použít rodokmeny z Geneze 10-11.24-25.29-30: Arfaxad, Elam, Madai, Nimrod, Túbal, Aram, Assur, Šelach, Heber, Peleg, Joktán, Almódad, Šelef, Chasarmavét, Jerach, Hadóram, Úzal, Dikla, Óbal, Abímael, Šeba, Ofír, Chavíl, Jóbab, Reú, Serúg, Náchor, Terach, Háran, Lot, Betúel, Lában. Ženská jména byla spíš lichotka (Sáraj, Milka, Jiska, Rebeka, Ketúra, Lea, Ráchel, Bilha, Zilpa), ale zdá se možné přechýlení mužského oslavného jména.

P. S. Pokud vytvoříte velkou táborou hru s náboženským motivem, můžete se podělit o nápady na právě vzniklých stránkách KATECHEZE.cz
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest