katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.3.2004
Otázka:
Dobrý den. Jak je možné, že se biskupy stávají řeholníci (Jiří Paďour, Dominik Duka, Karel Herbst...)? Jedná se o výjimky, nebo je to zcela běžná církevní praxe? Děkuji
Odpověď:
Rovněž řeholním kněžím může být svěřena správa diecéze. Nemůže to být přece naopak, aby se příslušnost k řeholnímu společenství stala překážkou k přijetí vyššího svěcení.
Kánon 377 § 2 CIC to formuluje jasně: Alespoň každé tři roky sestaví biskupové církevní provincie nebo podle okolností biskupská konference po společné poradě a tajně seznam kněží, včetně řeholních, zvláště vhodných pro biskupský úřad a zašlou jej Apoštolskému stolci; čímž se nic nemění na právu každého biskupa nezávisle na tom zasílat Apoštolskému stolci jména kněží, které považuje za hodné a vhodné pro biskupský úřad.
Dúvod je tu prostý: církev potřebuje dobrého pastýře a řád ho může poskytnout.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest