katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.3.2004
Otázka:
Dobrý den. Ráda bych se zeptala na možnost přijímat na ruku i v případě, že se podává pod obojí. Občas se stkávám s tím, že se (v některých farnostech) podává pouze tímto způsobem, pro mne je z osobních důvodů přijatelnějnější přijímání na ruku. Existuje nějaké řešení?
Odpověď:
Podává-li se pod obojí tak, že kněz namočí hostii v kalichu, není z pochopitelných důvodů možné přijímat na ruku. Na ruku lze přijímat tehdy, když podávající napřed podá pouze tělo Kristovo a pak nabídne přijímajícímu kalich.

Chce-li věřící přijímat v každém případě na ruku, může přijímat jen pod jednou způsobou. Je třeba, aby dal gestem nastavených rukou svůj úmysl knězi najevo dostatečně dopředu.

U podávání namáčením nemá věřící důvod (pro hygienické obavy) odmítat přijetí Krve Páně. Kněz však zase nemá právo běžně podávat podobojí, aby se vyhnul podávaním na ruku. Eucharistie má být tím, co spojuje „communio“.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest