katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 23.4.2004
Otázka:
Ráda bych se více věnovala studiu teologie. Čtu knihy, používám (nemohu říct čtu, protože systematicky nečtu) Bibli, hledám informace na internetu, účastním se přednášek, ale ucelené studium bych velmi uvítala. Jaké mám já, jako žena možnosti? Doslechla jsem se o studiu Sociální pedagogiky a teologie, ale neznám podmínky přijetí, kde se obor nachází (pod jakou školu spadá), případně v jakém městě. Je možné studovat i při zaměstnání?
Bylo by možné odpovědět, případně mne nasměrovat na příslušný kontakt?
Děkuji a přeji vše dobré.
Odpověď:
Katolickou teologii je možné studovat prakticky na třech univerzitách v ČR. Jde o Prahu, Olomouc a České Budějovice. Na těchto fakultách studují muži i ženy, nabízí se prezenční i distanční studium, podrobnosti je možné najít na jejich webových stránkách.

Kontakty:
CMTF UP - Olomouc
KTF UK - Praha
TF JCU - České Budějovice


Existují ještě další formy studia - bakalářské studium a tzv. vyšší vzdělání.

Velmi podrobný popis těchto škol (spolu s oněmi vysokými teologickými, ale i se základními, středními, ... školami, katolickými i evangelickými) s potřebnými kontakty je možné nalézt na oficiálních stránkách církevního školství ČR při České biskupské konferenci .
Na otázku odpověděl: Mgr. Petr Nešpor
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest