katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 14.5.2004
Otázka:
Dobrý den.
Mám dotaz, jak se nejlépe připravit na sv. zpověď. Jak se nebát ke sv.zpovědi, neboť ji stále odaluji z důvodu strachu. Až se rozhodnu ke zpovědi, měla bych to říct knězi, že mám takový strach, aby mi poradil, co mám dělat, poprosit ho třeba, aby mi ji nějak pomohl usnadnit? Myslíte si, že jsem nějak nemocná, když mám tenhle problém, nebo jste se s tímhle problémem také setkali? Nemohlo by se zpovídat pomocí internetu? Moc Vám budu vděčná za odpověď. S Pánem Bohem.
Odpověď:
Přípravu na svatou zpověď není třeba komplikovat. Patří k ní modlitba, protože se nejedná o technický úkon, ale o setkání s Bohem. Dále se upřímně zeptám, jak vypadá můj vztah s Bohem, se sebou samotným a s druhými lidmi. Není třeba hledat nějaké naprosté detaily, spíše upřímnost. Mohu použít například zpovědní zrcadlo z Kancionálu. Strach ze zpovědi není zase tak výjimečný, je třeba nemít z tohoto strachu strach. Ale Bůh nám dává také zakusit krásu zpovědi a odpuštění. On nás zná a není z našich hříchů překvapený. Falešná je také představa, že vyděsíme zpovědníka. Všichni jsme ve věcech hříchu tak podobní… Kněz Vám může s vyznáním jistě pomoci, nejste přece na zkoušce. Po internetu není možné zpovídat, svátost je vždy osobním setkáním, kde kněz viditelně představuje Krista. Je však možné přes internet umožnit lepší přípravu na zpověď, což se snad také tímto děje.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Leo Zerhau
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest