katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.4.2004
Otázka:
Zajímalo by mě Váš názor, jak dlouho by se dívka a kluk měli znát před svatbou. Jestli je nějaká minimální doporučená doba. Případně, kde bych našla nějaké informace (www, kniha,...). Předem děkuji za odpověď.
Odpověď:
Pokud vím, tak psychologové a manželští poradci mluví něco o půl roce až třech letech. Je to ale velmi relativní a individuální. Pokud někdo do toho jde už za půl roku, musí vědět dobře "proč" - přesvědčení, že se už opravdu partneři dost dobře znají. Kratší známost by tedy neměl být "úlet" z velké (ale pouhé) zamilovanosti.

U těch delších známostí je na jedné straně šance, že si už před svatbou prožijí nějakou větší krizi a tak si lépe ověří a prověří svůj vztah. To může být pro budoucí vztah (nebo zavčasný rozchod) velmi významné. Ale na straně druhé může někdy ta známost být už takříkajíc "přechozená", ztratí se dynamika vztahu, ztrácí se leckde motivace s tím něco dělat. Tento trend se v dnešní době dost často objevuje, z různých důvodů: touha zachovat si "nezávislost", strach ze závazku, ekonomické a bytové nesnáze ...

O nějakých knihách přímo s touto otázkou konkrétně nevím. Snad by se dalo něco najít na následujících stránkách nakladatelství Portál (ty knížky jsem nečetl, nemohu je tedy komentovat):

edice: Rádci pro mládež

David Niven: 100 tajemství uspokojivých vztahů

Poradenství v této oblasti mohou mimo jiných poskytnout:

Manželská a rodinná poradna Bethesda
Starobrněnská 7, 602 00 Brno, tel. 542 214 547

Centrum pro rodinu a sociální péči
vedoucí: Ing. Bc. Vít Janků
adresa: Josefská 1, 602 00 Brno
Orlí 20, 602 00 Brno
telefon: 542 217 465
e-mail: prorodinu@centrum.cz
domovská stránka: http://www.rodiny.iol.cz
Na otázku odpověděl: Mgr. Petr Nešpor
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest