katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 3.7.2001
Otázka:
Jak dloho trvá katechumenát dospělého člověka a jak probíhá příprava? Má kmotr katechumena velkou zodpovědnost? Je možné v jeden den přijmout svátost křtu, svátost biřmování a svátost oltářní? Děkuji za odpověď. Marta
Odpověď:
Katechumenát dospělého člověka trvá podle okolností jeden až dva roky. Není pouze přípravou intelektuální, ale i postupným uváděním do života církve a života duchovního. V této přípravě hraje kromě katechety velkou roli kmotr. Je to křesťan, který katechumena doprovází, pomáhá mu svým příkladem a modlí se za něj. Jeho funkce nekončí křtem, ale pokračuje dál. Má být pro nového křesťana přítelem a oporou.
V případě křtu dospělého člověka se většinou přijímají i svátosti biřmování a eucharistie. Spolu se se křtem tvoří tzv. iniciační svátosti - svátosti uvedení do křesťanského života. V řeckokatolické církvi jsou uděleny zaráz i při křtu dětí.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest