katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 7.8.2004
Otázka:
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se může mladý muž ucházet o knežství, pokud ví, že z nějakých důvodů nemůže mít děti.(úraz, autonehoda či biologická indispozice. Děkuji.
Odpověď:
Zábranou k přijetí svátosti svěcení by byla např. duševní porucha, úmyslné zmrzačení sebe či jiného (CIC 1041). Impotence ani neplodnost nejsou překážkou k přijetí svěcení. Tedy může, ale uvedené není důvodem, aby se muž stal knězem. Nemůže to být motivem.
Požadavky jsou následující: Ke svěcení se připustí pouze ti, kteří podle moudrého rozhodnutí vlastního biskupa nebo příslušného vyššího představeného, po zvážení všech okolností, mají neporušenou víru, jsou vedeni správným úmyslem, mají náležité znalosti, mají dobrou pověst, jsou mravně bezúhoní, osvědčili se ve ctnostech a mají další vlastnosti, tělesné i duševní, vhodné pro přijetí svátosti svěcení. (CIC 1029)
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest