katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 12.7.2001
Otázka:
Jak se mám bránit nebo reagovat na takřka typickou reakci při hovorech s nekatolíky,kteří mne odbudou asi takto:"Ty jsi katolík? To jsou Ti co upalovali a vraždili ve jménu Boha?...." Vidí prostě to nejhorší z dějin církve a pokud to použijí,nemám odpověď.Děkuji za pomoc.
Odpověď:
Na nesmyslné otázky nemá smysl odpovídat. Jedno přísloví říká: "Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde." Tak bychom mohli pořád vyčítat: Ty jsi Němec, to jsou ti, co vraždili ve jménu vyšší rasy..., ty jsi husita, to jsou ti, co pořádali kořistnické a násilnické výpravy..., ty jsi protestant, to jsou ti, co mučili a zabíjeli katolíky..., ty jsi ateista, to jsou ti, co schvalují zabíjení bezbranného nenarozeného dítěte..., ty jsi člověk, to jsou ti, co ničí život ve jménu civilizace...
Já osobně ani nikdo z mých spolupracovníků jsme nikdy nikoho neupálili ani nezavraždili ve jménu Boha ani ničeho jiného.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest