katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 2.8.2001
Otázka:
V otázce týkající se církevních trestu jsem se docetla,že do exkomunikace upadá ten,kdo rozhreší spoluviníka proti 6.prikázání. Mám dotaz,jestli muže knez takovou ženu pokrtít,když toho oba uprímne litují a tato žena našla prostrednictvím tohoto vztahu víru v Boha.Dekuji
Odpověď:
Striktně vzato se exkomunikace týká pouze pokusu o udělení svátosti smíření spoluviníkovi v oblasti 6. přikázání. Jiné svátosti jmenovány nejsou, čili jejich udělení je povoleno (předpokládá se, že dotyčný/á přijal/a před tím rozhřešení u jiného kněze). Z čistě právního hlediska je platný křest té osoby, která ještě není pokřtěna a po křtu touží. Protože křest hříchy odpouští, není třeba se z hříchů dále vyznávat.
Osobně bych spíše apeloval na pastorační moudrost daného kněze a posouzení celé situace. Takže se neřeší otázka dovolenosti nebo platnosti, ale spíše vhodnosti. Je jisté, že pokud by křest působil pohoršení u věřících, je lépe jej přijmout z rukou jiného kněze a v jiné farnosti.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest