katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 30.7.2001
Otázka:
Je mi 30 let a v nejbližší dobe budu pokrtena. Mám urcité obavy ze svátosti smírení,nevím,z ceho se zpovídat a jak.Poradíte mi? Dekuji.
Odpověď:
Svátosti smíření se určitě nemusíte bát. Je přirozené, že člověk cítí jistý ostych, hlavně když něco takového prožívá poprvé. Snažte se podle svých možností dobře připravit. Určitě jste s knězem, který Vás na křest připravuje, o svátosti smíření mluvili. Jako pomůcku pro zputování svědomí lze použít tzv. zpovědní zrcadlo (najdete je třeba v kancionálu), které je sestaveno podle Desatera nebo podle 3 základních orientací lidského života: vztah k Bohu, vztah k bližním, vztak k sobě). Pro pokročilejší zpytování lze také použít tzv. Blahoslavenství (Mt 5). V Kancionálu najdete i obřad svátosti smíření. Kromě přípravy (zpytování svědomí, lítosti a předsevzetí) spočívá ve vyznání hříchů a vyjádření lítosti, následuje rada zpovědníka, jak se s danými obtížemi na duchovní cestě vypořádat. Celá svátost vrcholí rozhřešením, které vyjadřuje osvobozující soud nad hříšníkem - odpuštění hříchů.
Podle Ježíšových slov "Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen" (Jan 3,17) ke svátosti smíření nechodíme proto, abychom byli souzeni a odsouzeni, ale osvobozeni.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest