katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 3.12.2004
Otázka:
Marně se snažím dát dohromady sedm římských pahorků a sedm hlavních bazilik. Můžete mi pomoci?
Odpověď:
Jména římských pahorků jsou Capitolium (Kapitol, it. Campidoglio), Palatinus, Viminalis, Quirinalis, Esquilinus, Aventinus a Caelius. Jejich mapu najdete na těchto nebo těchto stránkách.
Hlavní římské baziliky jsou Sv. Petr ve Vatikáně, Sv. Pavel Za hradbami (San Paolo fuori le mura – Via Ostiense), bazilika Nejsvětějšího Spasitele, sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty v Lateráně (San Giovanni in Laterano – Piazza San Giovanni in Laterano), Panna Maria Sněžná (Santa Maria Maggiore – Piazza di Santa Maria Maggiore), Sv. Sebastián Za hradbami (San Sebastiano fuori le mura – Via Appia Antica), Sv. Vavřinec Za hradbami (San Lorenzo fuori le mura – Piazzale del Verano) a bazilika sv. Kříže v Jeruzalémě (Santa Croce in Gerusalemme – Piazza Santa Croce in Gerusalemme).
Komentáře k jednotlivým bazilikám vycházely na stránkách vatikánského rozhlasu. Další informace – byť v italštině – jsou k mání na těchto stránkách, dobovou ilustraci poutní cesty spojující tyto baziliky najdete zde.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest