katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 28.7.2001
Otázka:
Dobrý den. Chci se zeptat, jak daleko mohou "zajít" v něžnostech snoubenci ještě před svatbou. Je přípustné např. líbání nahého těla? Děkuji.
Odpověď:
Z vlastní zkušenosti Vám nemohu dát vyčerpávající odpověď. Ale znám snoubence, kteří spolu zašli kromě blízkého okolí i do Krkonoš, Jeseníků, někteří byli dokonce i v zahraničí. Záleží to na jejich možnostech a dispozicích.
Ohledně líbání nahého těla: pokud tím myslíte, zda je možné políbit dívce ruku bez rukavice, tak to dnes možné, ačkoli to dřívější společenská etiketa nedovolovala...
:-))

PS1: pokud byly otázkou myšleny formy líbání apod, lze říci následující: je přirozené, že snoubenci poznávají i svou tělesnost a vzájemnou přitažlivost a vyjadřují ji různými formami doteků. V souladu se zásadami křesťanské morálky by nebyly přípustné ty formy, které vedou k vystupňování sexuálního vzrušení až k orgasmu. Je třeba se řídit citlivým svědomím. Jistá dávka zdrženlivosti není na škodu lásce, naopak pomůže podřídit žádostivost rozumu a uchovat si dostatečný prostor pro svobodné rozhodování.

PS2: Pokud si někdo není jistý, pak lze doporučit jako nezávadné líbání nahého těla od krku nahoru a od kolen dolů... ;-))
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest