katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 14.10.2005
Otázka:
zajímalo by mně ,proč 80% věřících TVOŘÍ ŽENY.PROČ JE MUŽŮ TAK MÁLO MEZI VĚŘÍCIMI?dekuji za odpověď
Odpověď:
Tak to je otázka „do pranice“. :-) Na totéž jsem se kdysi ptal svých farníků, ale odpovědi jsem dostal jen dvě: že tomu tak bylo, je a bude, ta druhá odpověď byla vůči mužů poměrně skeptická, tak ji zde raději ani nebudu citovat. :-) Nevím přesně, zda se Vámi uváděné číslo týká těch, kdo se hlásí k náboženskému vyznání podle sčítání obyvatel, či máte spíše na mysli podíl mužů a žen mezi praktikujícími. Netuším, zda-li na toto téma proběhl nějaký sociologický výzkum, proč tomu tak je, já jsem alespoň o žádném neslyšel. Ono zřejmě záleží i na oblastech, ne všude je mužů v kostelech jen 20%, jinde se poměr vyrovnává. Faktem ale zůstává, že mužů bývá méně. Proč a co se s tím dá dělat? Měl bych několik „teorií“… :-)
Ale nechme čtenáře, ať se pro změnu vyjádří napřed.
Na otázku odpověděl: Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest