katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.4.2005
Otázka:
Četl jsem ve Vlastivědě moravské (vydaná v r.1948), že v naší farnosti fungoval Apoštolát sv.Cyrila a Metoděje. Nepodařilo se mně sehnat podrobnější informace o tomto apoštolátu, především o jeho fungování. Chtěli bychom jej obnovit, proto prosím-můžete mi říct o něm něco podrobnějšího nebo mě na někoho odkázat. Předem děkuji.
Odpověď:
Kolega kdysi komentoval snahu o znovuzaložení katolických spolků slovy Bůh to všechno nechal padnout, a my přesto věnujeme takové úsilí jejich obnově. Proto, ačkoliv ode mě čekáte přesnou odpověď, nechci listovat zaprášenými brožurami: zvažte, nakolik mohou mít prvorepubliková bratrstva smysl. V církvi si přece nehrajeme s folklórem; naším úkolem je odpovídat na potřeby současníků (jistě, v tradici - což však znamená v souladu s učením apoštolů). Proto položte si otázku takto: jaká je naše úloha v církvi?

Raději se zapojte do práce Charity se starými lidmi, farní kavárny, knihovny, schóly apod. Službou není "udělám pro tebe, co chci já" ale "pomohu ti, jak ty potřebuješ".

Přijměte uvedené jako vážný podnět -bez suchých fakt- a výzvu k obětavosti.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest