katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 24.7.2001
Otázka:
Byl jsem pokrten (v rimskokat. kostele) behem sveho dlouhodobeho pobytu v zahranici. Plati mi krest automaticky i v CR, nebo bych mel navstivit farni urad a pozadat o uznani nebo to aspon nahlasit? Jako doklad mam krestni list v anglictine. Dekuji za odpoved.
Odpověď:
Křest je platný na celém světě a není třeba se hlásit na farním úřadě. Křesťany nedělí hranice států, je "doma" všude. Potvrzení o křtu je nutné předložit pouze např. v případě žádosti o biřmování, přijetí svátosti manželství apod.
V případě, že se jedná o křest mimo domovskou farnost, je povinností farního úřadu, který křest udělil, oznámit udělení svátosti do místa trvalého bydliště. Samozřejmě si můžete ověřit, zda k tomu došlo, ale oznámit to není povinnost Vaše, nýbrž udělovatele křtu.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest