katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 25.4.2005
Otázka:
Dobrý den, Mám dvě otázky. První se týká údajného hrobu Pána Ježíše v Kašmíru. Nemáte o tomto podrobnější informace? Druhá se týká horčice. Ta je v evangeliích označená slůvkem strom. Údajně se však jedná o keř vysoký 0,75 m., druhá odrůda vyrůstá do výše 2 metrů a eště existuje odrůda třetí.

Děkuji za odpovědi.
VM...
Odpověď:
V 19. století guru jedné indické sekty prohlásil, že Ježíš po svém ukřižování a - zdánlivé - smrti se v hrobě probral, ale ze strachu utekl až do Indie. Tam měl žít až do svých 120 let a být pochován v Srinagaru. Komentáře není třeba.

Hořčice se člení na celou řadu druhů: bílou, která dorůstá do 80 cm; černou, která dosahuje až 1,2 m ; hnědou; a především planou, divokou. Její keř může dosáhnout dvoumetrové výšky. Existuje množství příbuzných rostlin, ale s ohledem na Písmo není podstatný druh. Ježíš hovořící o překvapivém vzrůstu ze zrnka na strom/keř se inspiroval velkou úrodností půdy v okolí Nazareta.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest