katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 24.4.2005
Otázka:
Měl bych několik spolu navzájem souvisejících otázek a možná byste mi na ně dokázali odpovědět. Rok 2005 je prý rokem Milosrdenství? Je možné získávat odpustky duším zemřelých a sobě? Za jakých podmínek? Jsou s možností získání těchto odpustků spojeny nějaké liturgické svátky v roce? Srdečně Vám děkuji za odpověď
Odpověď:
Letošní liturgický rok je rokem Eucharistie. K získání odpustků (tedy napravení odpuštěných hříchů) byla Svatým otcem přidána možnost účasti na eucharistických obřadech.

Kdo tedy po svátosti smíření přijal Tělo Kristovo, pomodlil se na úmysl papeže a účastnil se například adorace (nemusí trvat ani 1/2 hodiny), udělal dostatek pro zahlazení hříchů (ovšem např. u krádeže ještě muselo předcházet vrácení zcizeného).

Celá řada odpustků je spojena s liturgickým rokem. Měnícím se předpokladem o Seslání Ducha svatého je modlitba hymnu Veni Creator, 2. srpna tzv. porciunkulový v návštěvě kostela atd.

Zesnulým je možné přispět jedině od 1. do 8. listopadu a potom svými modlitbami.

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest