katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 29.4.2005
Otázka:
Dobrý den,
zajímalo by mě,čeho je třeba vyvarovat se při debatě s muslimy, v čem se můžeme dostat do sporu... Mezi mými spolužáky na fakultě jsou i lidé tohoto náboženství a protože o několika následujících víkendech budeme nuceni spolu komunikovat více, než obvykle, mám obavu z případných konfliktů, byť samozřejmě pouze slovních, jsem katolička...taky nerada,ač nevědomky, bych urazila něčí náboženské cítění... Děkuji,
Odpověď:
Největší urážkou pro muslima je pozvání v ramadámu do zakouřeného nočního klubu na skleničku :-)
Pokud se vyvarujete nevhodných nabídek v praktické oblasti, které berou ohled na abstinenci od alkoholu, zapovězení vepřového, kouření (vyjma filtrované vodní dýmky) a podobně, nemůžete se muslima dotknout.

Jistě, když nebudete urážet islám (což vůbec nepředpokládáme) nebo všechny označovat za teroristy. V ostatních oblastech mají imigranti nutně přijmout, že některým věcem naší společnosti, kultury a víry nerozumí. Dialog však předpokládá respekt k druhým; proto nemějte obavy, že by i řeč o náboženství mohla vyvolat nějakou negativní reakci.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest