katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.8.2001
Otázka:
Dobry den,je mi 20 let,uveril jsem teprve nedavno.Nejsem si zatim vesve vire uplne jisty.Trapi me otazka hrichu.Pravidelne se modlim k Bohuza odpusteni, ale potom spacham ten samy hrich znovu a nemam silu tomu zabranit.Nevim jak z toho ven.Dale by me zajimalo otazka krtu.Uvazoval jsem o tom, ale vubec nevim jak,co, a kde se to ma stat.Doufam ve Vasi odpoved. Diky.
Odpověď:
Je jisté, že člověk, který nedávno nastoupil na cestu k Bohu, nemůže znát odpovědi na všechny otázky. K tomu potřebuje jak studium, tak duchovní život. Jako ideální pro Vás (vzhledem k tomu, že jste se z mínil i o křtu)bych považoval obrátit se na nějaký farní úřad, kde se dělá příprava dospělých ke křtu. Toto období - nazývá se katechumenát - je právě zaměřeno na seznámení se s vírou, vysvětlení Evangelia a otázek týkajících se křesťanského života. Stejně budete pomalu uváděn i do praktikování víry - skutečného života křesťana. Zkuste se rozhlédnout ve svém okolí, možná že najdete i společenství mladých křesťanů, kde můžete získat zkušenosti. Nevím, odkud jste, ale prakticky v každé farnosti nějaké možnosti jsou, zvláště pak ve větších městech. Přímý kontakt s nějakým knězem nebo mladým křesťanem Vám pomůže vyřešit mnoho otázek, které si kladete.
Konkrétně k problematice hříchu, na kterou se ptáte: To, že jsme neustáte zranitení nějakým špatným skutkem se teologicky označuje jako "porušení dědičným hříchem". My sami s tím opravdu nic nezmůžeme - čili sami se hříchu nezbavíme. Musíme prosit o Boží pomoc. A Bůh nám ji dává - a to konkrétně ve svátosti smíření. V ní se setkáváme s Otcem, který nás laskavě přijímá a odpouští. Samozřejmě, že se máme dále hříchu vyvarovat, ale... Jsme slabí lidé a zbavit se nějakého hříchu je dílo Boží milosti. Tu si máme neustále vyprošovat. A zárověň se snažit očišťovat se ve svátosti smíření.

K tomu všemu ale dospějete, jestliže najdete odvahu řešit tyto otázky osobně s knězem. Chtěl bych Vás povzbudit, protože jste na dobré cestě! Jde o to najít odvahu, určitě se seznámíte s někým, s kým si budete rozumět...
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest