katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 5.10.2005
Otázka:
Zajimalo by mě, jestli je někde možné sehnat v elektronické podobě kompletní liturgický překlad Nového zákona, tak abych ho mohla používat jako eknihu v kapesním počítači.Nalezla jsem na internetu pouze jednotlivé úryvky nedělních textů a nebo ekumenický překlad Bible. A dále jestli existuje v elektronické podobě česká duchovní literatura - našla jsem na internetu pouze slovenskou a nebo jiných církví ne katolickou.
Odpověď:
Obávám se, že Vás zklamu, protože o existenci elektronické podoby tzv. liturgického překladu NZ mi není nic známo. Pokud vím, vydává jej v tištěné podobě Karmelitánské nakladatelství, má tedy k tomuto textu i autorská práva, v podobě e-knihy jej neuvolnilo (ještě že v době apoštolů a později nedělali s opisováním a šířením knih a listů takové "cavyky", to bychom tady o Bibli ještě ani neslyšeli :-)). Elektronickou verzi některých náboženských publikací najdete např. na www.knihovna.net, www.fatym.com, pro odbornější texty z oblasti teologie bych doporučil zapátrat na stránkách teologických fakult Karlovy, Palackého či Jihočeské univerzity. Internetové vyhledávače vám pomohou najít elektronické knihy v různých světových jazycích, tam je výběr e-booků poměrně široký. Pro běžné použití biblického textu na počítači je dle mého skromného názoru asi nejlepší Theophilos. Čtenáři Vám v diskuzi zajisté doplní i další odkazy.
Na otázku odpověděl: Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest